Нелегальна праця наразі є великою проблемою в Україні. І часто, нажаль, суб’єкти господарювання використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин з працівниками, тим самим, ігнорують Закон України про працю.
Так, у 2018 році, у період з 08.11 по 27.11 інспекторами Управління Держпраці у Вінницькій області відповідно до направлення було проведене інспекційне відвідування одного із суб’єктів господарювання у м. Тульчин, що спеціалізується на пошитті одягу, на предмет дотримання вимог законодавства про працю.
Під час заходу державного контролю інспекторами праці встановлено, що певна група людей, з якими фактично існують трудові відносини, виконують роботи у виробничому цеху вищезгаданого підприємства без належного працевлаштування.
Розглянувши матеріали інспекційного відвідування, Управління Держпраці у Вінницькій області дійшло висновку про порушення на даному підприємстві вимог статті 21, частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України у зв’язку з допущенням працівників до роботи без укладення трудових договорів.
За порушення вимог даної статті, відповідно Кодексу законів про працю України, суб’єкту господарювання визначений штраф у розмірі 3 350 700,00 грн. Не погоджуючись із штрафною санкцією підприємець звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом про скасування постанови про накладення штрафу, на що отримали відмову у задоволені позову. Після чого, роботодавець звернувся до Верховного Суду України з касаційною скаргою щодо скасування рішення Київського окружного адміністративного суду.
Проте, керуючись статтями 341, 349, 350, 356, 359 КАС України, Верховний Суд постановив залишити дану касаційну скаргу без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду без змін.
Оскільки рішення Верховного Cуду України є остаточним і не підлягає оскарженню, підприємцю доведеться сплатити до державного бюджету чималу суму штрафу.
2021-08-04