gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Управління Держпраці у Вінницькій області стало порятунком для особи, що постраждала у наслідок торгівлі людьми

До Управління Держпраці у Вінницькій області звернулась жінка (громадянка О.), щодо невиплати заробітної плати за виконану роботу суб’єктом господарювання, де вона працювала за наймом близько трьох місяців.

Так, у ході розмови із фахівцем Управління Держпраці було встановлено, що дана особа працювала без належного оформлення трудових відносин. Громадянка О. розповіла, що звернувшись до роботодавця з проханням отримати кошти за виконану нею роботу, між ними виник конфлікт, у наслідок якого працедавцем було травмовано жінці руку. Зароблених коштів жінка так і не отримала! Враховуючи усі обставини, фахівці Управління Держпраці встановили, що особа має всі ознаки постраждалої у наслідок торгівлі людьми!

Управлінням Держпраці було прийняте рішення діяти негайно та спрямувати постраждалу особу до органів соціального захисту Вінницької міської ради, а також до обласної правозахисної організації «Джерело надії», відповідно до дій яких сформовано та направлено пакет документів до Міністерства соціальної політики України, для  встановлення громадянці О. державного статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми.

Наразі, постраждала особа отримує комплекс допомоги від ВОПО «Джерело надії» за підтримки  Представництва в Україні міжнародної організації з міграції. Жінці надається психологічна допомога, також родині надано допомогу у придбанні продуктів харчування та засобів гігієни та зроблено кроки задля сприяння її працевлаштуванню.

Закликаємо усіх! Якщо роботодавець порушує Ваші права, силою примушує працювати, відбирає особисті документи, погрожує чи залякує Вас, звертайтесь за допомогою до служб підтримки постраждалих від торгівлі людьми за телефонами, що вказані нижче! ПАМ’ЯТАЙТЕ! КОЖЕН МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ!

Підтримка постраждалих від торгівлі людьми:

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ПРАВОЗАХИСНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ДЖЕРЕЛО НАДІЇ":

(0432) 61 22 80

(068) 425 00 70

(067) 135 57 61

"ГАРЯЧА ЛІНІЯ" З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ:

0 800 750 475

НАЦІОНАЛЬНА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ:

0 800 505 501

527 - безкоштовно з мобільних телефонів

 

2021-11-01

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.