gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Управління Держпраці у Вінницькій області продовжує консультації у воєнний час

Після початку військової агресії російської федерації Держпраці зупинила проведення інспектувань та зосередилася на забезпеченні працівників і роботодавців консультаціями та технічними порадами.

Війна впливає на всі сфери суспільства і на трудові відносини в тому числі. Цілі підприємства змінюють своє місце знаходження, багато людей залишають свої домівки і робочі місця, переїжджають в інші населені пункти, в інші регіони і за кордон. 

В таких умовах Управління Держпраці у Вінницькій області використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань праці.

Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації релокованим підприємствам, безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

У засобах масової інформації розміщено 430 інформаційних повідомлень з питань, що належать до повноважень Управління Держпраці у Вінницькій області, в тому числі у друкованих ЗМІ – 7, на радіо – 6, на телебаченні – 7, на офіційних сайтах і у соціальних мережах – 386, функціонує 1 телеграмканал, 23 роботодавця проінформовані за допомогою електронних листів.

З початком бойових дій оптимізована робота сервісу «інтерактивний інспектор», який дає можливість всім бажаючим у найкоротші терміни отримати актуальну інформацію щодо застосування законодавства у конкретній ситуації через засоби електронного зв’язку або телефоном. http://vn.dsp.gov.ua/servis-interaktivniy-inspektor_4/

 Через сервіс «інтерактивний інспектор» з початку війни надано більше 30 тисяч консультацій, в тому числі безпосередньо Управлінням Держпраці у Вінницькій області надано 1127 консультацій, в т.ч. з питань праці 1032, охорони праці - 67, надання адміністративних послуг - 28.

Особливе місце в роботі інспекторів праці займає інформування тимчасово переміщених осіб про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та дії, що сприятимуть зниженню ризиків. Такими заходами охоплено більше­­­­­­­ 1200 тимчасово переміщених осіб в регіоні.

У березні цього року Держпраці започаткувала інформаційну підтримку релокованих підприємств. Таким підприємствам надаються індивідуальні консультації з питань як прийняття і звільнення працівників, переведення їх на роботу в іншу місцевість, ведення кадрової документації, так і з питань експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки та охорони праці.

Інформаційною підтримкою охоплено 5 релокованих підприємств.

 Більше інформації за посиланнями:

http://vn.dsp.gov.ua/

http://vn.dsp.gov.ua/servis-interaktivniy-inspektor_4/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069231908819

https://twitter.com/derzhpraci_vn

https://t.me/dp_vin

 

 

 

 

2022-04-04

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.