gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ:Як працівниця примусила свого роботодавця сплатити індексацію заробітної плати

Олена Вікторівна (ім’я змінено) працює прибиральницею в одному з освітніх закладів Вінниччини. Жінка звернулась до Управління Держпраці та повідомила, що її роботодавець уже тривалий час не сплачує технічним працівникам закладу індексацію заробітної плати.

Провівши позапланову перевірку, інспектор праці встановив, що дійсно, відповідальними посадовими особами освітнього закладу не проведено нарахування та виплату індексації заробітної плати найманим працівникам, чим порушено ст. 33 Закону України «Про оплату праці». За результатами перевірки, керівництву закладу внесено припис щодо усунення виявлених порушень.

Так, на виконання внесеного інспектором припису, роботодавець сплатив індексацію заробітної плати своїм працівникам на загальну суму понад 150 тисяч гривень.

Нагадуємо, що відповідно до статті 33 Закону України „Про оплату праці“ в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством. Статтею 95 Кодексу законів про працю України передбачено, що заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Порядок проведення індексації регулюється постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1078, зі змінами та доповненнями.

2022-01-12

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.