gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

ПРО ТЕ, ЯК ПІДТРИМАТИ РЕЛОКОВАНІ ДО ВІННИЧЧИНИ ПІДПРИЄМСТВА, - ЙШЛОСЯ ПІД ЧАС НАРАДИ

Сьогодні, 4 квітня, у Вінницькій міській раді відбулася робоча нарада щодо можливості надання підтримки підприємствам, які переміщують свій бізнес у Вінницьку область. А також - соціальне забезпечення переміщених працівників, підбір відповідних виробничих приміщень та забезпечення робочим потенціалом.

У нараді прийняли участь заступник міського голови Андрій Очеретний, заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький,  заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко,  а також представники профільних департаментів, державних установ та бізнесу.

Зокрема, на заході були присутні представники Вінницького міського та обласного центрів зайнятості, Вінницького кластеру приладобудування та автоматизації, Ради підприємців при міському голові,  бізнес-спільнот Вінниччини та Укрпошти.

Від Управління Держпраці у Вінницькій області у нараді прийняли участь: начальник Управління Володимир Марунько та заступники -  Володимир Боковець і Сергій Гаєв.

«Наразі у Вінниці зареєстровано 9 компаній, які здійснили релокацію. В активній фазі у Вінниці є три підприємства, які хочуть переміститися до нашого регіону», - наголосив Андрій Очеретний.

Заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький розповів про релокацію підприємств до Вінниччини. 

«Станом на сьогодні обласною військовою адміністрацією опрацьовано 46 заявок від підприємств, які бажають розмістити свої потужності на території Вінницької області», - сказав Сергій Здітовецький.

У свою чергу, Володимир Марунько наголосив на тому, що від фахівців Управління Держпраці окрім інформаційної підтримки, релокованим підприємствам також надається уся необхідна практична та методична допомога, зокрема щодо організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо. А також повідомив, що завдяки об’єднаним зусиллям,  Управління Держпраці, Вінницька ОВА та Вінницька обласна служба зайнятості, у межах своєї компетенції надаватимуть необхідний консультаційний супровід релокованим підприємствам з наступних питань:

- пошук приміщень для переведення працівників та виробничих потужностей із зони бойових дій;

- консультаційний супровід щодо оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу до організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо;

- надання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом, професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця з можливістю навчанням на виробництві, консультування щодо фінансової підтримки бізнесу згідно діючих активних програм.

Довідково:

У Міністерстві економіки України зазначають, наразі понад 1000 компаній виявили бажання здійснити релокацію до більш безпечних регіонів за Програмою з переміщення українських виробництв. Вже 40 українських підприємств переміщені із зони активних бойових дій. Мінекономіки опрацювало 86% заявок, поданих постраждалими підприємствами. Надалі держава забезпечить перевезення обладнання та розселення працівників цих компаній.

 

2022-04-04

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.