gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Превентивний захід із керівниками районних підрозділів «Віноблагролісу»

У Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємстві «ВІНОБЛАГРОЛІС» відбулась нарада із керівниками районних підрозділів підприємства, у якій взяв участь і виступив перший заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Боковець.

Володимир Боковець поінформував про стан виробничого травматизму. На підприємствах Вінницької області у 2020 році травмовано 227 працівників, з них 21 із смертельним наслідком. Зокрема, у галузі лісового господарства області у 2020 році було травмовано 2 працівники.

У поточному році нещасний випадок стався під час виконання лісозаготівельних робіт на лісосіці (Гніванське лісництво Державного підприємства «Вінницьке лісове господарство»): 26 січня внаслідок різкого пориву вітру, дерево, що росло на ділянці лісу, вирвало з корінням, внаслідок чого воно впало на працівника, який перебував поряд з цим деревом.

22 січня 2021 року під час виконання лісозаготівельних робіт на лісосіці, що належить до Літинського лісництва Державного підприємства «Хмільницьке лісове господарство», під час звалювання дерева було смертельно травмовано сторонню особу, що перебувала на території лісосіки в небезпечній зоні.

З метою запобігання виробничому травматизму, лісосічні роботи слід виконувати згідно з вимогами законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці. Дотримуватись інструкції з охорони праці, експлуатаційної документації на технічні засоби та інструкцій підприємства-виробника, що затверджуються та діють на підприємстві, карт технологічного процесу та нарядів-допусків. Адже основними причинами нещасних випадків зі смертельними наслідками в лісовому господарстві України, які сталися під час виконання лісосічних та вантажно-розвантажувальних робіт, є порушення технологічного процесу та вимог інструкцій з охорони праці.

Володимир Боковець акцентував увагу на посилені контролю за станом охорони праці та трудовою дисципліною. Забезпечені дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Проведені щорічного навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою для посадових осіб та працівників. Забезпеченні відповідно до норм видачі спецодягу, засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників. Недопущення до роботи осіб, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

2021-03-04

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.