gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Працівники Держпраці провели захід державного контролю на одному з агропідприємств Вінницької області

Сьогодні, 12 липня, інспектори Управління Держпраці у Вінницькій області провели захід державного контролю на одному з агропідприємств, що знаходиться у с.Стрільченці, Вінницької області, в ході якого інспекторами праці було встановлено, що близько 50-ти осіб займаються збором малини, в тому числі і неповнолітні..

При розмові розмові люди пояснили, що збирають ягоди виключно для себе. Але є підстави вважати, що збір ягід відбувається найманими працівниками в інтересах суб’єкта господарювання, адже один із напрямків даного господарства є вирощення плодово-ягідних культур.

По закінченню заходу державного контролю, Управління Держпраці у Вінницькій області, з′ясуючи усі обставини, буде приймати усі необхідні заходи реагування згідно чинного законодавства.

Сюжет ТРК "Вінниччина" за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xo3Kdmr2_LI&feature=share&fbclid=IwAR1tVkhSdtpFDh3I7SyEtYeLOXRbqoHbF_a-15-HA27wWSKiAKoDCjzmeJ0

Сфера трудових відносин, безпека та гігієна праці, зайнятість населення є дуже чутливою. Саме тому до підготовки рішень щодо її реформування Уряд залучає соціальних партнерів та приділяє значну увагу співпраці з Міжнародною організацією праці у рамках її проєктів, які здійснюються за сприяння представництва ЄС в Україні.  

«За тиждень інспекційної кампанії, в ході 455 відвідувань було виявлено 932 неоформлені працівника. Водночас майже з кожним дев’ятим з них (111 осіб) було укладено трудові договори вже в ході відвідування», - повідомила заступниця Міністра економіки України, голова Наглядової ради  проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» - Світлана Глущенко.

Також Світлана Глущенко наголосила, що державна політика в галузі праці базується на принципах пріоритету життя і здоров′я працівників та відповідальності роботодавця за створення належних і безпечних умов праці. І на сьогодні одним з основних завдань для влади є запровадження нової національної системи запобігання виробничим ризикам, заснованої на принципах усунення небезпек, оцінюванні, контролі ризиків та управлінні ними. 

2021-07-12

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.