gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

На Вінниччині триває інформаційно-роз’яснювальна робота щодо додержання законодавства з питань праці

Фахівці Управління Держпраці активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань додержання законодавства про працю з суб’єктами господарювання Вінницької області, що здійснюють підприємницьку діяльність у різних сферах.

Цього разу роз’яснювальну роботу проведено з суб’єктом господарювання, що здійснює свою діяльність у сільськогосподарській галузі.

Інспектори Управління Держпраці наголосили роботодавцеві на неможливості  допуску до роботи осіб без укладення з ними трудового договору, ознайомили із вимогами законодавства в частині належного оформлення трудових відносин, дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також поінформували про види та розмір відповідальності за порушення таких вимог.

Зокрема, інспектори праці надали роз’яснення працівникам щодо переваг офіційного працевлаштування, розповіли про існуючі ризики у разі, якщо праця незадекларована, та вкотре застерегли, що працюючи без оформлення трудових відносин, працівники практично не захищені від незаконного звільнення, можуть бути позбавлені права на відпочинок та інших гарантій, закріплених трудовим законодавством.

Потрібно розуміти, що погоджуючись на нелегальну працю, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності.

Нагадаємо, що належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування Державну податкову службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

 

2022-01-14

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.