gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

На Вінниччині триває інформаційна робота серед суб’єктів господарювання щодо порядку провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану

 На Вінниччині триває інформаційна робота серед суб’єктів господарювання щодо порядку провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану

Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області, з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, відвідали підприємство, що спеціалізується на виготовлені кондитерських виробів.

Колективу підприємства наголошено на необхідності дотримання усіх нормативно-правових актів з питань охорони праці, а також своєчасного проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, наявності та якості інструкцій за професіями та видами робіт, наявності дозволів на проведення робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, використанні засобів індивідуального захисту під час виконання робіт, а також поінформовано щодо можливості запровадження підприємствами та установами електронного документообігу в системі управління охороною праці.

Зокрема, поінформовано про прийняті Урядом Постанови, які дають право суб’єкту господарювання забезпечувати виконання робіт, не порушуючи при цьому законодавства з питань охорони праці.

Так, відповідно до Постанови КМУ від 18 березня 2022 р. №314, суб’єкти господарювання мають можливість на період дії воєнного стану подати до Міністерства економіки України Декларацію про проведення господарської діяльності, яка дає право здійснювати виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки без отримання дозволів.

Разом з тим наголошено, що дана Постанова діє лише на період воєнного стану і не пізніше трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану, суб’єкт господарювання зобов’язаний отримати відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, що передбачені чинним законодавством.

На завершення, з працівниками проведено інформаційну бесіду у форматі питання-відповіді. Найбільше цікавило питання, чи не відбулися в умовах воєнного стану зміни щодо порядку розслідування нещасних випадків на виробництві, на що посадовими особами Управління Держпраці надано змістовні відповіді.

Також, фахівці Держпраці поінформували присутніх про можливість отримати необхідну інформацію з питань охорони праці та законодавства про працю на інформаційному порталі Держпраці за посиланням: https://pratsia.in.ua/

2022-05-25

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.