gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

На Вінниччині продовжується інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин

Посадовими особами Управління Держпраці у Вінницькій області, в рамках інспекційної кампанії здійснено виїзд на місце вирощування сільськогосподарських культур у с. Микулинці, Вінницького району, де було виявлено 15 офіційно не працевлаштованих осіб, у тому числі неповнолітніх,  що займалися збором лохини. Працівниками Держпраці було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо офіційного працевлаштування працівників. У  випадку, якщо суб’єкт господарювання не відреагує і буде виявлено порушення умов праці, працедавця чекає відповідальність.

Інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників – це не разова акція. Скоріше це пілотний проект об’єднання зусиль всіх державних органів у боротьбі із незадекларованою працею. Відпрацьовані механізми взаємодії підвищать результативність моніторингу стану трудових відносин, розвинуть інституційну спроможність державних органів у запобіганні використання незадекларованої праці і дозволять точно реагувати на факти порушень законодавства.

Мета державного контролю за оформленням трудових відносин не штрафи, а забезпечення додержання вимог законодавства про працю. Але, ті роботодавці, які порушують законодавство, будуть нести відповідальність згідно чинного законодвства.

2021-07-15

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.