gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Міністерство економіки України посилює боротьбу з тіньовою зайнятістю!

«Незадекларована праця наносить значну шкоду суспільству. Люди, які погоджуються на неофіційну зайнятість, ставлять себе у ненадійне та небезпечне становище, оскільки позбавлені захисту своїх соціально-трудових прав. Зокрема, це право на нормований робочий день та безпечні умови праці, право на лікарняні та відпустку, Крім того, людину можуть звільнити в будь-який момент. На сьогодні кількість таких працівників становить понад 3 мільйони. Наше завдання їх захистити», - зазначив Перший віце-прем′єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік включає два етапи: інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці та інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Під час першого етапу, що тривав 6 місяців поточного року, інспектори праці проінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування, зокрема у сферах торгівлі було проінформовано 36 тис. осіб, сільського господарства – 6 тис. осіб, транспорту – 5 тис. осіб, організації харчування – 3 тис. осіб.

Із 1 липня розпочато другий етап кампанії. Тепер у полі зору будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників!


Детальніше за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3270756-minekonomiki-posilue-borotbu-z-tinovou-zajnatistu.html

 

2021-07-12

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.