gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці Світлана Юревич та лікар відділу Олександр Наавгуст взяли участь у спільній нараді з посадовими особами управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, під час якої розглядались проблемні питання щодо розслідування випадків гострих професійних захворювань на СОVID-19 у працівників закладів охорони здоров’я Вінницької області.
Управлінням Держпраці у Вінницькій області, за участі представників Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, місцевого самоврядування та засобів масової інформації, відповідно до плану спільних заходів щодо зниження рівня на 2021 рік, продовжено проведення роз’яснювальної кампанії.
3 червня 2021 року інспектори праці та фахівці відділу нагляду на будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Вінницькій області, у рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії з подолання незадекларованої праці, відвідали 14 будівельних майданчиків в обласному центрі, де поспілкувались з посадовими особами та працівниками.
Головні державні інспектори Управління Держпраці у Вінницькій області, у рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, здійснили низку відвідувань автомийок самообслуговування у м.Вінниці з метою роз’яснення питань оформлення трудових відносин та дотримання нормативно-правових актів з охорони праці.
За даними Головного управління статистики у Вінницькій області, сума невиплаченої заробітної плати працівникам підприємств та організацій Вінницької області на 1 травня 2021 року становила 23,9 млн грн, яка у порівнянні до попереднього місяця (до 1 квітня 2021р.) збільшилась на 15,6%, а порівняно до початку року (до 1 січня 2021р. ) зросла на 113,8%.
Управлінням Держпраці у Вінницькій області протягом травня місяця поточного року, у результаті відпрацювання мережі магазинів, встановлені непоодинокі факти використання найманої праці без належного оформлення – виявлено 12 працівників, які здійснювали реалізацію товарів в інтересах підприємців – фізичних осіб.
З метою здійснення методологічного забезпечення із змінами до законодавчих актів України, у всіх 6-ти районах області 19-26 травня 2021 року проведено наради з відповідальними особами органів місцевого самоврядування щодо налагодження співпраці із врахуванням змін до законодавства, а також із врахуванням основних напрямків діяльності Держпраці, зокрема, з питань зниження рівня незадекларованої праці та заборгованості із виплати заробітної плати.
1 червня у прямій телефонній лінії КМУ взяв участь заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра. Також до заходу долучились фахівці Мінекономіки з юридичного департаменту, директорату зайнятості та трудової міграції та департаменту звернень громадян.
З інженерно-технічними працівниками та працівниками ДП «Електричні системи» проведено нараду щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та попередження виробничого травматизму.
31 травня 2021 року на базі Управління Держпраці у Вінницькій області, під головуванням начальника Управління Віталія Конончука, проведено засідання робочої групи соціальних партнерів (заінтересованих органів) щодо зниження рівня незадекларованої праці.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.