gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

Запитання-відповідь   3 листопада 2022
Хто може скористатися спрощеним режимом регулювання трудових відносин?
Про переваги задекларованої праці у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» працівники та роботодавці Вінниччини дізнаються щоденно від фахівців Управління у Вінницькій області, котрі днями побували у робочих колективах підприємств, закладів та установ Сутисок, Бершаді, Бару та інших населених пунктів.
На Вінниччині триває перевірка знань нормативно-правових актів з безпеки праці в інженерно-технічних працівників та керівників освітніх закладів. Такі заходи відбуваються постійно, особливо в опалювальний період.
Щоб підприємство функціонувало без аварій під час опалювального сезону і для забезпечення безпеки працівників в умовах припинення централізованого електропостачання та опалення, що можуть статись в умовах воєнного стану, Управління Держпраці у Вінницькій області звертає увагу роботодавців на необхідність вжиття відповідних заходів та пропонує з цією метою розробити:
І як в табелі робочого часу відмітити це? Відпусткою за власний рахунок? Чи є інші варіанти?
Таким чином кількість працівників та роботодавців в області, котрі знають, що офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту, невпинно збільшується.
У робітників одного з машинобудівних заводів Вінниці, котре прихистило релоковане із зони бойових дій підприємство, комісія фахівців Управління Держпраці у Вінницькій області провела перевірку знань нормативно-правових актів з охорони праці.
На час воєнного стану низку робіт та обладнання підвищеної небезпеки, визначену у постанові КМУ від 24.03.2022 №357, можна виконувати та експлуатувати на підставі декларації відповідності (замість необхідності отримувати дозвіл).
Такі інформаційні відвідування у рамках кампанії «Виходь на світло!» фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області проводять щоденно, роз’яснюючи людям законодавство про працю у воєнний час.
Напередодні зими і нових викликів інспектори Управління Держпраці у Вінницькій області перевірили знання з охорони праці у керівників загальноосвітніх закладів Вінниччини.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.