gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердило Правила виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, а Міністерство юстиції зареєструвало наказ.
З початку інспекційної кампанії розпочато 2126 інспекційних заходів та виявлено 7021 працівника, які були допущені до роботи без оформлення трудових відносин. Найбільша кількість неоформлених працівників виявлено у сферах торгівлі (870 неоформлених працівників), організації харчування і тимчасовому розміщуванні (1106 неоформлених працівників) та сільському господарстві (1277 неоформлених працівників).
Станом на 16 серпня 2021 року кількість офіційно зареєстрованих безробітних склала 315 тисяч осіб. Це на 179 тисяч осіб або 36 % менше, ніж на цю дату минулого року. Збільшення рівня зайнятості та зменшення кількості безробітних – результат запровадження Урядових програм з підтримки розвитку економіки та бізнесу, – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.
Незадекларована праця не захищає від штрафу! Роботодавець сплачує штраф за кожного неоформленого працівника – 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн.
16 серпня інспекторами Держпраці здійснено позаплановий захід державного контролю з питань додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин у дистрибуційній компаній, яка здійснює діяльність у Вінницькій області в т.ч. м. Вінниці, що спеціалізується на оптових поставках непродовольчої групи товарів по всій території України.
Сьогодні, 13 серпня фахівцями Управління Держпраці у Вінницькій області було здійснено ряд інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання за п.28 Порядку з метою інформування роботодавців та працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства про працю, моніторингу стану його додержання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.
Правилами безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97) зазначено, що під час виконання робіт в охоронній зоні ліній електропередавання слід виконувати вимоги «Правил охорони електричних мереж» щодо додержання безпечних відстаней між підіймальними та висувними частинами вантажопідіймальних машин, механізмів, а також вантажозахватними пристроями, стропами, вантажами і струмовідними частинами.
Сьогодні, 11 серпня, у м. Ямпіль головним інспектором Управління Держпраці у Вінницькій області Л.Онофрійчук спільно з місцевим центром зайнятості було проведено робочу нараду щодо заходів стосовно легалізації зайнятості у Ямпільському районі.
Відповідно до статті 13 Закону № 2694-XII роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів!
На Вінниччині посадові особи Держпраці продовжують проводити позапланові заходи державного нагляду суб’єктів господарювання з метою контролю додержання законодавства про працю. Так, інспекторами праці проведено ряд інформаційно-роз’яснювальних робіт у одній із мереж автозаправних станцій регіону.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.