gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

У зв′язку із запровадженням на всій території України карантину через COVID-19, Держпраці задля безпеки та захисту здоров′я працівників, залучених до робочого процесу на автомобільному транспорті, нагадує роботодавцям про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил та інструкцій учасниками дорожньо-транспортного руху.
З метою попередження порушень трудового законодавства, фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області провели превентивні заходи з роботодавцями та працівниками Вінниччини, що надають свої послуги у сфері торгівлі.
Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови колектив Управління Держпраці у Вінницькій області долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2021.
За дорученням Прем’єр-міністра України та з ініціативи Мінекономіки Держпраці та ДПС проводять перевірки щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість населення роботодавцями, які мають дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, але при цьому інформація про виплату заробітної плати і сплату ЄСВ відсутня.
З урахуванням норм статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники юридичних осіб, визначених наказом Міністерства охорони здоров’я України 04 жовтня 2021 року № 2153, які відмовляються або ухиляються від щеплень, відстороняються від роботи відповідно до законодавства про працю шляхом видання роботодавцем наказу (розпорядження). Підстави для звільнення таких працівників відсутні.
Сьогодні, фахівцями Управління Держпраці у Вінницькій області спільно з посадовими особами ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області розпочато заходи державного контролю суб’єктів господарювання, що застосовують працю іноземців та осіб без громадянства, стосовно додержання вимог законодавства про працю.
Головний державний інспектор Управління Держпраці у Вінницькій області Лариса Пасічна провела семінари-наради щодо дотримання законодавства про працю серед суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері громадського харчування.
Головним державним інспектором Управління Держпраці у Вінницькій області Л. Онофрійчук, проведено ряд семінарів-нарад з колективами підприємств Ямпільського району, щодо додержання законодавства про працю, своєчасної виплати заробітної плати, надання відпусток, оформлення трудових книжок при прийомі та звільненні з роботи, а також стосовно поняття трудового договору та особливості його оформлення.
5 листопада, у Державній митній службі України за участі заступника Голови Держпраці Алли Горбатюк та заступника Голови Держмитслужби Владислава Суворова відбулася робоча нарада щодо оптимізації взаємодії з питань здійснення заходів державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції. На заході також були присутні керівники профільних структурних підрозділів обох відомств.
Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Вінницькій області Олег Ковель прийняв участь у семінар-нараді, що було проведено з інженерно-технічними працівниками ТОВ «ДАКСА БУНГЕ УКРАЇНА» стосовно дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та попередження виробничого травматизму.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.