gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

В умовах військової агресії окупантів, сьогодні продовжують працювати тисячі підприємств та мільйони наших співвітчизників. Саме тому, посадові особи Управління Держпраці продовжують консультувати роботодавців та працівників щодо вимог та особливостей законодавства про працю.
Координаційний центр з надання правової допомоги підготував роз’яснення щодо трудових прав військовослужбовців та учасників тероборони.
Сьогодні, 5 квітня, перший заступник Управління Держпраці Володимир Боковець провів робочу зустріч з представниками Вінницької міської ради, під час якої обговорили актуальні напрями взаємодії щодо підтримки релокованих до Вінниччини підприємств.
Чи можливо застосовувати працю жінок на важких роботах на період воєнного стану в Україні?
У Вінниці для переселенців створено місця, де за потреби їх можуть нагодувати, дати теплі речі, забезпечити ночівлю. Людям, яким необхідне тимчасове поселення, потрібно звернутись до контактних осіб, закріплених за закладами. У разі відсутності місць в одному закладі – потрібно телефонувати в інші.
З метою недопущення порушень трудового законодавства щодо працівників, а також сприяння запобіганню торгівлі людьми, фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області продовжують надавати інформаційний супровід у межах своїх повноважень тимчасово переміщеним особам, на базі центрів надання адміністративних послуг у м. Вінниці та у Вінницькій області.
З метою запобігання торгівлі людьми посадові особи Управління Держпраці у Вінницькій області проводять консультаційну роботу серед внутрішньо переміщених осіб, які змушені покинути домівку через війну та наразі знаходяться у пошуках роботи.
Статтею 9 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022р. № 2136-IX визначено, що у період дії воєнного стану дозволяється застосування праці жінок (крім вагітних жінок і жінок, які мають дитину віком до одного року) за їхньою згодою на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.