gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

З інженерно-технічними працівниками детально обговорили основні питання охорони праці, додержання термінів проведення інструктажів з охорони праці, запобігання нещасних випадків.
ЗАПИТАННЯ/ВІДПОВІДЬ   25 жовтня 2022
Чи можна призупинити дію трудового договору з працівниками в місті, де не ведуться бойові дії, працівник може виконувати свою роботу, а підприємство цю роботу може надати? Підприємство не зупинило свою діяльність.
Комісія Управління Держпраці у Вінницькій області приступила до нового розслідування.
Не один рік відпрацювала Ірина (ім’я змінене) на підприємстві легкої промисловості у Вінниці. Але з початком війни змінилися обставини.
Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Так, відповідно до Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Мінсоцполітики України 14.02.2018 № 207,які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми і видів діяльності та встановлюють мінімальні вимоги безпеки та захисту здоров’я під час здійснення роботи, пов’язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їхнього типу та моделі.
Превентивний захід з охорони праці безпосередньо на робочих місцях одного з машинобудівних підприємств Вінниччини провів начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Вінницькій області Олег Ковель.
В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!», інспектори Управління Держпраці у Вінницькій області відвідують різні підприємства та установи. Цей інформаційно-роз’яснювальний проект Державна служба України з питань праці розпочала з метою формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.
20 жовтня Голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера та Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України Семен Кривонос підписали Меморандум про співпрацю.
У разі перевищення нормальної тривалості робочого часу (40 годин на тиждень) оплата відбувається в порядку, передбаченому статтею 106 КЗпП України (в подвійному розмірі годинної ставки за кожну годину роботи у надурочний час).
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.