gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Новини управління

У рамках проведення інформаційної компанії з інформування роботодавців та населення щодо неприпустимості допуску до роботи без оформлення трудових відносин, головний державний інспектор відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Наталія Поліщук взяла участь у робочих зустрічах із роботодавцями Бершадського району.
На виконання доручення т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк 11-12 лютого 2021 року перебувала з робочим візитом на Вінниччині.
Управління Держпраці у Вінницькій області звертає увагу суб′єктів господарювання, що у періоди погіршення погодних умов, зокрема у зимовий період, необхідно вживати додаткових специфічних заходів для створення безпечних умов експлуатації вантажно-підіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання.
Попри встановлену істину, що українці шукають заробітків за кордоном, до нас також приїжджають працювати громадяни інших країн. Щоб офіційно працювати в Україні, іноземці мають отримати дозвіл. Оформленням та видачою таких дозволів займається служба зайнятості України.
Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності.
Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов на офіційній сторінці у мережі «Фейсбук» повідомив, що у зв’язку з погіршенням погодних умов, в області обмежено рух вагових траспортних засобів та автобусів з 20.30 деяих автошляхах.
Начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Олег Ковель та заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен провели нараду з інженерно-технічними працівниками та посадовими особами ТОВ «Грін Кул» щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та попередження виробничого травматизму.
Одним з поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин. При цьому, запис в трудовій книжці не являється підставою для автоматичного зарахування даного періоду трудової діяльності до страхового стажу, який враховуватиметься при нарахуванні пенсії, а також при наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, безробіттю тощо.
У зв’язку з надходженням інформації від суб’єктів господарювання про телефонні дзвінки невстановлених осіб від імені керівництва Державної служби України з питань праці з метою заволодіння грошовими коштами під будь-яким приводом, наголошуємо, що такі дзвінки здійснюються шахраями, які не мають жодного відношення до керівництва та працівників Служби.
Державною службою України з питань праці розроблено проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України „Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці”.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.