gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Адміністративні послуги

Управління Держпраці у Вінницькій області  у співпраці з Центром адміністративних послуг «Прозорий офіс» надає адміністративні послуги з:

1. Видачі (переоформлення, анулювання) дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

2. Реєстрації декларації відповідності матеріально – технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

3. Відомчої реєстрація, перереєстрації, зняття з обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.

4. Видачі свідоцтва на придбання або зберігання вибухових матеріалів промислового призначення.

Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» Вінницької міської ради

 • Центральне приміщення - (0432) 59-50-67, вул. Соборна,59.
 • Відділення «Замостя» - (0432) 50-86-31, вул. Замостянська,7.
 • Відділення «Старе місто» - (0432) 50-86-20, вул. Брацлавська,85.
 • Відділення «Вишенька» - (0432) 50-86-40, пр. Космонавтів,30.

Режим роботи центрального відділення Центру та відділення Замостя:

 • Пн, Вт, Чт, Пт  з 08.00 год. до 16.00 год., без перерви;
 • Ср. з 08.00 год. до 18.00 год., без перерви;
 • Сб. з 09.00 год. до 14.00 год., без перерви ;
 • вихідні дні – неділя, святкові та неробочі дні.

Режим роботи територіальних відділень Центру, Вишенька та Старе місто:

 • Пн, Вт, Чт, Пт  з 08.00 год. до 16.00 год., без перерви;
 • Ср. з 08.00 год. до 18.00 год., без перерви;
 • вихідні дні – субота, неділя, святкові та неробочі дні.

З урахуванням впровадженого із 01.07.2021 проекту реєстрації декларації відповідності матеріально - технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці через Портал електронних сервісів Міністерства економіки України. Реєстрація декларацій через Портал https://mv.gov.ua/info/service/bvservicescope-2/5085/details .

До уваги роботодавців

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання.

Разом з тим, одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Реєстр дозволів: https://drive.google.com/open?id=1GgaC8xfko_d5wvNDVEm3aX8McWQClpYz

Реєстр декларацій: https://drive.google.com/open?id=1jrp1x-s-pZtED9g5TTXMTHV9IU6DX5Dl

З метою забезпечення прозорості та оперативної  взаємодії з суб’єктами господарювання, які працюють за декларативним принципом, Держпраці запроваджено постійне оприлюднення інформації щодо надходження/реєстрації з 01.01.2020 декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, що були подані суб’єктами господарювання до територіальних органів Держпраці.

нформація доступна за посиланням. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AM7xHscTfnNy0wmTub1d3m5dKSJKR5uiaGWDagyVmpQ/edit?usp=sharing

Відповідно до статей 5, 9', 10 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» (зі змінами) та пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 15.07.2021 року № 1686-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів підвищеної небезпеки»

управлінням не надаються адміністративні послуги з :

-         реєстрації декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки;

-         виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки;

-         реєстрації об’єкта (об’єктів) підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об'єктів підвищеної небезпеки.

Наказ Держпраці України від 09.08.22 р. №134.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.