(0432) 67-29-80
Вінницька область

Зверніть увагу: відносини за ЦПД у сфері охоронної діяльності фактично – трудові!

Зверніть увагу: відносини за ЦПД у сфері охоронної діяльності фактично – трудові!

Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління Держпраці у Харківській області у частині визнання правомірною та законною постанову, винесену уповноваженими посадовими особами про накладення штрафу на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України за фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Так, судом першої інстанції було зазначено, що діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин, за таких обставин посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод саме по собі не може звільняти від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та позивачем.

Судом також було встановлено, що відносини за цивільно-правовою угодою (у сфері охоронної діяльності) фактично є трудовими, оскільки особи з якими було їх укладено фактично здійснювали роботу охоронців. Таким чином сторони такої угоди прирівняні до працівника та роботодавця. Виходячи із цього, застосування до трудових правовідносин цивільно-правових норм являється недопустимим.

Таким чином, в порушення вимог частини першої та третьої статті 24 КЗпП десять працівників було допущено до виконання роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

https://www.kadrovik.ua

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.