(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено спеціальні розслідування чотирьох нещасних випадків

Завершено спеціальні розслідування чотирьох нещасних випадків

28 липня 2017 року на молочнотоварній фермі СВК «Прогрес» (с. Студена Піщанського району) їздовий С., 1980 р.н., підгортав корми. Близько 16.00 у нього різко погіршився стан здоров’я і чоловік помер.

У зв’язку з тим, що смерть С. настала внаслідок загального захворювання (гострий панкреатит), потерпілий пройшов медогляд в установленому порядку і був визнаний придатним до роботи за професією, при цьому небезпечні та шкідливі фактори, що могли призвести до погіршення його стану здоров’я відсутні, даний нещасний випадок не визнано таким, що пов’язаний з виробництвом.

 

3 серпня 2017 року близько 20:00 працівник цеху з ремонту сільськогосподарської техніки ПрАТ «Калинівське РП Агромаш», який шукав інструменти для ремонту, побачив, що у знятому з автомобіля КАМАЗ кузові лежить без ознак життя слюсар-ремонтник С., 1982 р.н. Лікарі викликаної швидкої допомоги констатували смерть потерпілого.

Згідно з висновком Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи, смерть С. настала внаслідок дії технічного електроструму, який пройшов через груди та обидві руки.

Причинами нещасного випадку стали виконання робіт без одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, а також невиконання постанови Вінни цього окружного адміністративного суду від 17 липня 2017 року про зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки. Невиконання посадових обов’язків – відсутність належного контрою за дотриманням працівником вимог інструкцій з охорони праці у виробничій діяльності та невиконання вимог інструкції з охорони праці – після роботи не прибрано у відведене місце зварювальний апарат та зворотній провід, що знаходились на місці проведення ремонтних робіт автомобіля КАМАЗ.

Згідно з висновком комісії зі спеціального розслідування, у зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, його визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На даний випадок складено акт за формою Н-1.

 

15 серпня 2017 року близько 11 години ранку на узбіччі дороги загального користування поблизу с. Рожепи Жмеринського району водій ТОВ «А.Б.А. – Транс» (м. Хмельницький) Ч., 1974 р.н., приступив до усунення несправності транспортного засобу, під час якого був придавлений причепом.

Причинами настання нещасного випадку стали порушення трудової і виробничої дисципліни водієм-експедитором, який перебував на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння, при виявленні несправності транспортного засобу не допові керівнику і не зупинив виконання робіт. Порушення вимог безпеки під час ремонту транспортного засобу – не встановлення його (перед вивішуванням напівпричепа домкратом) на рівній поверхні, не підставлення під колеса, що не підіймаються, упорних колодок. Випуск на лінію транспортного засобу, направленого у рейс тривалістю понад 1 добу, не укомплектованого підставками (козелками). Недоліки під час навчання безпечним прийомам праці.

У зв’язку з тим, що нещасний випадок стався у робочий час під час виконання трудових обов’язків за режимом роботи підприємства, у тому числі у відрядженні, його визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На даний випадок складено акт за формою Н-1.

 

12 вересня 2017 року у заготівельно-штампувальній дільниці цеху №7 ПРАТ «Вінницький завод «Маяк», після закінчення своєї робочої зміни штампувальник Г., 1967 р.н., самовільно перейшла працювати до іншого штампа. О 15:40 ліва рука Г. потрапила у робочу зону штампа, де була відсутня частина захисного огородження. У результаті – важка травма кисті лівої руки.

Причинами нещасного випадку стали незадовільний технічний стан засобів виробництва – відсутність захисного огородження робочої зони штампа в режимі педального пуску на робочий хід.  Не виконання посадових обов’язків – незадовільний контроль за дотриманням працівниками безпечного виконання робіт на пресі КД 2330 у режимі педального управління. Невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Згідно з висновком комісії зі спеціального розслідування, у зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, його визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На даний випадок складено акт за формою Н-1.

 Матеріали спеціальних розслідувань направлено в прокуратуру для прийняття рішень згідно з чинним законодавством.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.