(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком у с.Скаржинці Хмільницького району

Завершено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком у с.Скаржинці Хмільницького району

1 травня 2018 року о 23:20 сторож ставка ТОВ «Поділля Агроінвест» (с.Скаржинці Хмільницького району) М., 1974 р.н., на човні обстежував водойму, перевернувся і потонув.

Згідно з висновком експерта Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи встановлено, що смерть М. настала від механічної асфіксії внаслідок утоплення у воді, про що свідчать дані аутопсії.

При судово-хімічній експертизі крові та сечі, було виявлено етиловий спирт у концентрації 2,2 ‰  у крові та 3,7 ‰ у сечі, що стосовно живих осіб відповідає середньому алкогольному сп’янінню.

Причинами настання нещасного випадку визнано:

  • допуск працівника до робіт підвищеної небезпеки (рейдові виїзди на безмоторних човнах на озерах і водоймищах) без проходження інструктажу та щорічного, спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • порушення трудової дисципліни – перебування на робочому місці в стані алкогольного сп’яніння.

У зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства (орендованому ставку) під час виконання трудових обов`язків, на підставі підпунктів 1, 2 пункту 15  Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, даний  нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом,  на нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч із дружиною потерпілого, роз’яснили її права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.