(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування: вчергове – обладнання без захисту, а працівник ненавчений

Завершено розслідування: вчергове – обладнання без захисту, а працівник ненавчений

13 липня 2018 року о 00:30 у відділенні з виготовлення фаршу цеху напівфабрикатів ФОП Мельник Н.Є. (м.Калинівка) підсобний робітник Б., 1966 р.н., помітила, що декілька шматків м’яса не потрапляють до шнека м’ясорубки, і вирішила поправити їх при працюючому обладнанні. Ліву руку затиснули пластини механізму подачі м’яса, внаслідок чого потерпіла отримала відкритий перелом зовнішнього виростка лівої плечової кістки зі зміщенням.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено причини настання нещасного випадку:

  • незадовільний технічний стан м’ясорубки MADO 621 ultra, захисне огородження якої не обладнане пристроями блокування, які забезпечують зупинку роботи устаткування;
  • допуск працівника до виконання робіт з експлуатації м’ясорубки MADO 621 ultra без проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

У зв’язку з тим, що Б. отримала травму на території підприємства під час виконання нею трудових обов’язків, на підставі вимог підпунктів 1, 2, пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, даний нещасний визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На нього складено акт за формо Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч із потерпілою, роз’яснили його права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.