(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком

30 листопада 2018 року о 12:00 у відділенні «Цукровий завод» ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля» (м. Гайсин) слюсар-ремонтник Б. 1983 р.н., під час роботи з фільтром BARIMEX, не впевнившись, що тиск відсутній, почав його відкривати. Внаслідок цього пошкодилось гумове ущільнення, що призвело до викиду гарячого сиропу. Б. отримав термічні опіки шиї, обох верхніх кінцівок та тулуба загальною площею 25%.

Причинами настання нещасного випадку стало порушення вимог інструкції з охорони  праці – виконання роботи по заміні фільтрувальних мішків фільтра BARIMEX, не впевнившись у повній відсутності тиску у ньому; допуск працівника без використання засобів індивідуального захисту (куртки) та неналежний контроль за роботою працівника.

У зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, на підставі підпунктів 1, 2 пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, даний нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали розслідування даного нещасного випадку направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування мали зустріч із потерпілим, роз`яснили їхні права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.