(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком

16 квітня 2019 року о 19:10 стався нещасний випадок з тяжким наслідком у механізованому зерносховищі ПрАТ «ПК «Поділля» (Крижопільський район) з апаратником оброблення зерна М., 1990 р. н. У підсилосній галереї механізованого зерносховища, під час переналаштування лінії, потерпілий вирішив через технологічний отвір кожуха скребкового транспортера рукою перевірити якість зерна. У цей час оператор завершив переналаштування і дистанційно запустив транспортер, внаслідок чого сталась травматична ампутація лівої руки у нижній третині плеча.

Причинами настання нещасного випадку стали експлуатація скребкового ланцюгового транспортера у незадовільному технічному стані , без захисного огородження рухомих частин, відсутність попереджувальної звукової сигналізації про пуск обладнання при дистанційному керуванні та неналежний контроль за технічним станом обладнання.

У зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, на підставі підпунктів 1, 2 пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, даний нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали розслідування даного нещасного випадку направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування мали зустріч з потерпілим, роз`яснили ого права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.