(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком

Завершено розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком

14 травня 2019 року о 01:00 у котельні ТОВ «Украфлора-Вінниця» (Вінницький район) під час огляду бункера теплогенератора КВТ-5000МА підсобний працівник Т., 1959 р. н., самовільно переліз через обмежувач з оглядового майданчика на решітку бункера і почав лопатою проштовхувати щільний шар трісок, які не проходили через решітчасте огородження до шнека. Він оступився, втратив рівновагу і впав на підлогу котельні з висоти 3,1 м, отримавши несумісну з життям черепно-мозкову травму.

При судово-токсикологічній експертизі крові та сечі виявлено етиловий спирт у концентрації 1,6% та 2,1% відповідно.

За результатами розслідування причинами настання нещасного випадку стали:

  • незадовільна організація виконання робіт – проштовхування трісок без відповідних засобів праці і з неогородженої оглядової площадки бункера;
  • невиконання посадових обов’язків – не забезпечення контролю за дотриманням працівником правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • порушення трудової дисципліни працівником – перебування на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння.

У зв’язку з тим, що нещасний випадок стався на території підприємства під час виконання трудових обов’язків, на підставі підпунктів 1, 2 пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, даний нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом. На нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали розслідування даного нещасного випадку направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування мали зустріч з дружиною потерпілого, роз`яснили її права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.