(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку у виправному закладі

Завершено розслідування нещасного випадку у виправному закладі

11 вересня 2019 року об 11:20 у ДП «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (86)»  стався нещасний випадок з особою, яка утримується в установі виконання покарань, П., 1997 р.н. – травматична ампутація чотирьох пальців лівої кисті.

Згідно з договором цивільно-правового характеру, П. рубав дрова. Коли заготовки закінчились, він самовільно вирішив нарізати їх на круглопильному верстаті Ц6-2.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • невиконання інструкцій з охорони праці – залишення робочого місця особою, що утримується у виправному закладі без дозволу адміністрації установи, різання деревини на круглопильному верстаті Ц6-2 без відповідного навчання, без доручення адміністрації та без використання притискачів і штовхачів;
  • не забезпечення утримання круглопильного верстата Ц6-2 у стані, що унеможливлює його несанкціоновану експлуатацію;
  • невиконання посадових обов’язків – не забезпечення контролю за перебуванням безпосередньо на робочому місці осіб, які утримуються у виправному закладі.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, відповідно до підпункту 25 пункту 52 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №337. На нього складено акт за формою Н-1/П.

Члени комісії зі спеціального розслідування мали зустріч з потерпілим з метою роз`яснення питань, які виникли внаслідок нещасного випадку.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.