(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком

13 серпня 2019 року у ДП «Козятинський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс» на території Махаринецької сільської ради, під час зачистки лісосіки від порубаних решток, лісник Ш., 1962 р.н., не зважаючи на зрізаний і завислий неподалік ясен, почав розкряжовувати приземлене дерево.  О 10:40 завислий ясен упав і одна з гілок травмувала лісника. У результаті – закрита тупа травма живота, позачеревний розрив сечового міхура, множинні переломи кісток тазу.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • недостатній контроль з боку посадових осіб підприємства за виконанням лісосічних робіт через відсутність у штаті майстра;
  • не укомплектування бригади помічником вальника (лісоруб виконував роботи одноосібно);
  • невиконання вимог інструкцій з охорони праці – не здійснено у першу чергу звалювання завислого дерева;
  • прийняття рішення щодо вибору місця заготівлі дров без погодження з керівництвом.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, відповідно до підпункту 1 пункту 52 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №337. На нього складено акт за формою Н-1/П.

Члени комісії зі спеціального розслідування мали зустріч з потерпілим та його сестрою, роз`яснили їхні права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.