(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завершено розслідування нещасного випадку із тяжким наслідком на елеваторі

Завершено розслідування нещасного випадку із тяжким наслідком на елеваторі

3 липня 2018 року, о 15:50 на елеваторному комплексі у с.Маяки Тульчинського району (ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина») під час очистки приводу шнека від залишків зерна у середині металевого силосу Z2 апаратником оброблення зерна К., 1986 р.н., стався захват лопати шнеком, працівник упав і отримав важкі травми обох ніг – відкриті багатоуламкові переломи обох великогомілкових і малогомілкових кісток, переломи із дефектом шкіри, м’язів і кісток.

Спеціальним розслідуванням встановлено, що апаратник К. вирішив, не зупиняючи приводу шнека, самостійно проникнути через оглядовий люк силосу Z2 і лопатою очистити механізм. Система безпеки, що вимикає або повністю зупиняє стаціонарний шнек при перебуванні людини всередині силосу, не працювала.

Причинами настання нещасного випадку стали:

  • незадовільний технічний стан обладнання металевого силосу Z2, що визначається відсутністю в системі безпеки обладнання кінцевого вимикача на дверях та інспекційних отворах, що вимикає або повністю зупиняє стаціонарний шнек при перебуванні людини всередині силосу;
  • відсутність контролю з боку посадових осіб за дотриманням працівником вимог правил безпеки праці;
  • виконання працівником робіт всередині силосного обладнання при виникненні нестандартних випадків, аварій, поломок, спрацюванні сигналізації без зупинки обладнання.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, відповідно до пункту 15.1 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. На нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч з потерпілим, роз’яснили його права відповідно до діючого законодавства.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.