(0432) 67-29-80
Вінницька область

Завдання інспектора праці – повернути бізнес до роботи в межах правового поля

Завдання інспектора праці – повернути бізнес до роботи в межах правового поля

Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області провели два семінари-навчання для інспекторів праці – представників органів місцевого самоврядування.

Заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Юрій Ковальчук нагадав присутнім основні засади Постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26.04.2017 року «Деякі питання реалізації ст.259 КЗпПУ та ст. 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 1 якої затверджено, зокрема, Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до Порядку інспектори праці органів місцевого самоврядування здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про працю лише з питань:

  • своєчасної та у повному обсязі оплати праці,
  • одержання мінімальних гарантій в оплаті праці, 
  • оформлення трудових відносин.

З інспекторами праці обговорено питання проведення інспекційних відвідувань з питань легалізації заробітної праці. Наголошено на тому, що мета роботи інспектора праці – повернути бізнес до роботи в межах правового поля. Спочатку інспектор повинен роз’яснити вимоги законодавства та надати можливість роботодавцю самостійно виправити порушення, особливо в частині оформлення трудових відносин враховуючи значний обсяг штрафних санкцій (111690 грн. за кожного працівника щодо якого скоєно дане порушення).

За даними, підтвердженими ДФС, після таких відвідувань роботодавці з початку року офіційно працевлаштували понад 1800 осіб. З них 71 завдяки превентивній роботі, проведеній інспекторами праці органів місцевого самоврядування.

Показовим у даному випадку є приклад роботи Департаменту самоврядного контролю Вінницької міської ради. Його працівники розіслали усім роботодавцям міста листи із попередженням щодо дотримання законодавства про працю у частині легального оформлення трудових відносин. Кожному роботодавцю надається можливість самостійно виправити порушення, оформити трудові відносини з працівниками. Адже наслідком інспекційного відвідування будуть всі передбачені законодавством заходи впливу, у тому числі і штрафні санкції відповідно до статті 265 КЗпП України.

Також у ході семінару-навчання головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергій Товпига навчав інспекторів праці працювати з інформаційною базою «Візит», у якій їм доведеться працювати самостійно після отримання відповідного логіна і паролю.

Довідково: На сьогодні, посвідчення інспектора праці на Вінниччині отримала 24 посадові особи органів місцевого самоврядування та 28 посадових осіб Управління Держпраці у Вінницькій області.

Задля уникнення випадків відвідування суб’єктів господарювання шахраями під виглядом інспекторів праці і вимагання грошей, інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» або за телефоном (044) 288-10-00.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.