(0432) 67-29-80
Вінницька область

Заслухали боржників із зарплати, що перебувають у процедурі банкрутства

Заслухали боржників із зарплати, що перебувають у процедурі банкрутства

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Лариса Пасічна взяла участь у нараді Головного управління юстиції у Вінницькій області на якій розглядалось питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах регіону, що перебувають у процедурі банкрутства.

На нараду були запрошені представники територіальних органів виконавчої влади, контролюючих органів та арбітражні керуючі підприємств, які тривало перебувають у процедурі банкрутства та мають проблеми з погашення кредиторських вимог, у тому числі, заборгованості із заробітної плати.

Під час наради учасниками заходу здійснено аналіз стану погашення заборгованості підприємств-банкрутів, основних причин, що перешкоджають її погашенню та заслухано звіти арбітражних керуючих про проведену роботу.

З’ясовані обставини, які заважають швидкому розв’язанню зазначених проблем на таких підприємствах, як: ВАТ «Жмеринський завод «Сектор», ДП «Тростянецький спиртовий завод», ДП «Ладижинський завод «Екстра» ПАТ «Укрмедпром», ДП «Дитячий санаторій ім. Коцюбинського», заборгованість із виплати заробітної плати на яких складає 5 частину загальної суми боргу із виплати зарплати підприємств-банкрутів. У цілому станом на 1 березня 2019 року борги із виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах у Вінницькій області становили майже 10 млн. грн.

Також, учасників наради поінформовано про фінансовий стан зазначених підприємств та названо умови, за яких відбудеться погашення заборгованості перед працівниками та Пенсійним фондом України.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.