(0432) 67-29-80
Вінницька область

Захід до Дня охорони праці у ПАТ «Вінницягаз»

Захід до Дня охорони праці у ПАТ «Вінницягаз»

Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області провели нараду з працівниками та посадовими особами ПАТ «Вінницягаз» з питань відзначення Дня охорони праці, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки для попередження виробничого травматизму.

У нараді взяли участь заступник голови правління Михайло Дзіміна та керівники структурних підрозділів товариства.

Перший заступник начальника Управління Володимир Боковець ознайомив присутніх із зверненням організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні та акцентував увагу на тому, що девізом року Міжнародна організація праці визначила – «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Враховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, головне завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства, але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Андрій Куровський навів дані про виробничий травматизм в Україні і області у 2017 та у першому кварталі року. Проаналізував основні причини настання нещасних випадків. Як правило, вони організаційні.

Було зазначено, що основні профілактичні заходи щодо запобігання травматизму – це безпечність технологічних процесів і обладнання, утримання приміщень, обладнання та засобів захисту в належному стані, організація виконання робіт відповідно до вимог безпеки, проходження працівниками спеціального навчання і перевірки знань з питань з охорони праці.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.