(0432) 67-29-80
Вінницька область

В області зафіксована позитивна динаміка зниження профзахворюваності медпрацівників на туберкульоз

В області зафіксована позитивна динаміка зниження профзахворюваності медпрацівників на туберкульоз

Аналіз кількості професійних захворювань за останні 3 роки у Вінницькій області показав, що перше місце посідають професійні захворювання медичних працівників закладів, підпорядкованих Міністерству охорони здоров’я.

Протягом вказаного періоду у медичних закладах Вінницької області зареєстровано 11 випадків професійних захворювань у медпрацівників. Найбільша кількість професійних захворювань медичних працівників на туберкульоз зареєстровано в обласній психіатричній лікарні №2.

Зокрема, Клінікою профзахворювань Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України» у 2016 році підтверджено 5 випадків, у 2017 р – 2, у 2018 р – 4, за 8 місяців 2019 року – 0 випадків.

Такого результату вдалось досягти завдяки активній та наполегливій позиції відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці. З метою ліквідації і запобігання професійним захворюванням, за результатами розслідувань причин виникнення хронічних професійних захворювань вносились приписи, комісіями пропонувалось головним лікарям медичних закладів вжити ряд заходів для забезпечення дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці.

5 вересня 2018 року проведено розширене засідання колегії Управління Держпраці щодо виконання пропозицій наданих Управлінням і зазначених в актах розслідувань професійних захворювань медичних працівників даних закладів.

У роботі колегії взяли участь лікар-профпатолог обласної клінічної лікарні ім. Пирогова, представники Департаменту охорони здоров’я ОДА, обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія», керівники лікувально-профілактичних закладів області, Управління ФССУ.

Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА від 11 листопада 2018 року відбулась реорганізація найбільш проблемної обласної психіатричної лікарні №2, що й дало згаданий вище результат. Пацієнтів стаціонару, які мають супутній діагноз захворювання на туберкульоз, переведено до СТМО «Фтизіатрія». Ще частину – до обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. академіка Ющенка.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.