(0432) 67-29-80
Вінницька область

Забезпечення лікарень медичним киснем має бути оргаізовано у стислий термін, якісно і з дотриманням норм безпеки

Забезпечення лікарень медичним киснем має бути оргаізовано у стислий термін, якісно і з дотриманням норм безпеки

Під головуванням першого заступника голови Віінницької ОДА Наталі Заболотної в онлайн режимі проведено нараду з головами районних державних адміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

Наталя Заболотна, зокрема, зазначила: «Лікарні, які вже надають допомогу хворим з діагнозом COVID-19, а також ті 5 райдержадміністрацій, де в районах планується розгортання додаткових ліжок, протягом двох останніх днів відпрацьовували етапи готовності до надання якісної допомоги. У тому числі йшлося і про можливості забезпечення 50% ліжкового фонду киснем. В області має бути 3 тис 507 ліжок з кисневою підтримкою, тож наразі відпрацьовуємо проведення робіт щодо централізованих кисневих мереж - прокладання, ремонти, осучаснення, збільшення потужності кисневих рам тощо. Роботи мають бути проведені у стислий термін, проте якісно і з дотриманням норм безпеки»,- підкреслила перший заступник голови ОДА.

Про вимоги технічної безпеки при експлуатації кисневих балонів у медичних закладах області інформував начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько. Він, зокрема, зазначив, що на офіційному сайті Управління  розміщено «Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем».

«Державна служба України з питань праці розробила покрокову  методику з метою запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я, - зазначив Володимир Марунько, звернувши увагу на першочергові завдання, обов’язкові до виконання, - Насамперед - це розробка технічної документації, призначення на місцях відповідальних осіб, а також організація навчання та перевірки знань персоналу з техніки безпеки з отриманням відповідних посвідчень».

Володимир Марунько також наголосив на необхідності розробити відповідні інструкції з охорони праці кожного суб’єкта господарювання, закладу охорони здоров’я, який зберігає, транспортує кисневі балони чи експлуатує кисневі трубопроводи. Такі інструкції повинні складатись з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах медичного закладу.

Як приклад, посадовець навів випадок, який кілька днів тому стався в Румунії, де через несправність електропроводки відбулось коротке замикання в мережі з наступним вибухом кисневого балону, що призвело до загибелі 10 пацієнтів та одного лікаря.

«Подібний випадок мав місце і в Луганській області, тож питання безпеки є надважливим,- підкреслив Володимир Марунько. - Посадовим особам, відповідальним за організацію робіт, необхідно детально ознайомитись з нормативно-правовими актами стосовно роботи із приладами, що працюють під тиском».

Ознайомитись з методичними рекомендаціями можна тут: Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.