(0432) 67-29-80
Вінницька область

За результатами медоглядів проведено колегію Управління Держпраці

За результатами медоглядів проведено колегію Управління Держпраці

5 листопада 2019 року відбулось розширене засідання колегії Управління Держпраці за результатами медоглядів працівників певних категорій, за участі начальника відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Державної служби України з питань праці Людмили Харчук, страхового експерта з охорони праці сектору профілактики страхових випадків Вінницького відділення управління ВД ФСС України у Вінницькій області Олександра Попова та представників комісій з проведення попередніх та періодичних медичних оглядів у медичних закладах міст та районів області.

Відкриваючи засідання, перший заступник начальника Управління Володимир Боковець наголосив, що загальні принципи державної політики у галузі охорони здоров’я, які визначено законодавством України, спрямовані на створення належних умов праці та запобігання професійним захворюванням. Втрата здоров’я працюючого населення України – загальнодержавна проблема. Тому збереження здоров’я набуває особливого значення.

Начальник відділу з питань гігієни праці Світлана Юревич поінформувала присутніх про підсумки проведення медичних оглядів у працівників певних категорій за 9 місяців 2019 року. За цей час надійшло 658 заяв на визначення категорій працівників, проти 654 за минулий рік. Таким чином, за звітний період періодичним медичним оглядам підлягало 37346 працівників певних категорій у 2018 році та 37603 у 2019 році.

Світлана Юревич, зокрема, звернула увагу на те, що затверджений новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (Постанова КМУ №337 від 17.04.2019р). Відповідно до п.6 Порядку: «Заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок або гостре професійне отруєння на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм) за формою згідно з додатком 1 Порядку».

Проблемні питання при проведенні медичних оглядів працівників та в оформленні документації відповідно до вимог наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 розглянув лікар відділу з питань гігієни праці Олександр Наавгуст.

Лікар-профпатолог Вінницької обласної лікарні ім. М. І. Пирогова Катерина Кузьмінова теж зупинилась на якості проведення медичних оглядів, проаналізувала їх результати за 9 місяців 2019 року, вказала на недопрацювання, типові помилки та роз’яснила, як їх уникати.

Було обговорено також якість проведення медоглядів і відповідальність тих, хто його проводить.

У своєму виступі Людмила Харчук ще раз звернула увагу на екстрені повідомлення: «Це ваш обов’язок – надати його. Інколи через затримку на день-два ми втрачаємо можливість допомогти людині. Коли невчасно надходить повідомлення, ми не знаємо, чим отруївся працівник, і немає змоги вчасно визначити антидот.

Це не повинно бути проханням. Є інструкція Міністерства охорони здоров’я, Академії медичних наук,  Міністерства праці та соціальної політики від 2000 року, що стосується гострих професійних отруєнь. Вона визначає відповідальність за достовірність даних, наведених у медичних документах. І відповідальність несуть безпосередньо керівники закладів охорони здоров’я. Будь ласка, дослухайтесь – за кожним вашим рішенням стоїть життя і здоров’я людини.

Всі почуті сьогодні зауваження і пропозиції ми обов’язково врахуємо. У нас є плідна співпраця з Фондом соціального страхування, Інститутом медицини праці імені Ю. І. Кундієва, іншими закладами охорони здоров’я. І ви співпрацюйте, контактуйте з Управлінням Держпраці. Іноді один дзвінок може врятувати життя потерпілого».

За результатами засідання колегії прийнято відповідне рішення.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.