(0432) 67-29-80
Вінницька область

За круглим столом обговорили питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати

За круглим столом обговорили питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати

2 серпня 2019 року у рамках взаємодії соціальних партнерів проведено засідання круглого столу «Соціальний діалог як пошук шляхів вирішення конфліктних ситуацій на підприємствах Вінниччини», організованого відділенням Національної служби посередництва та примирення у Вінницькій області.

У засіданні взяли участь – начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Інна Курдеша, головний державний інспектор Управління Держпраці у Вінницькій області Лариса Пасічна, фахівці відділення НССП, модератор зустрічі начальник відділення НСПП – Богдан Мусієнко.

У ході засідання особливу увагу звернуто на ситуацію, яка склалося зі своєчасною виплатою заробітної плати на 6 економічно активних підприємствах області, сума заборгованості на яких, станом на 01.07.2019 року, за статистичними даними складала  21,8 млн грн, із яких 65,6 відсотків припадало Казенне НВО «Форт» МВС України.

За підсумками роботи намічено низку першочергових завдань щодо поліпшення ситуації із своєчасною виплатою заробітної плати. Заплановано у першій декаді серпня взяти спільну участь у виїзному засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у м. Ладижин, де будуть заслухані керівники підприємств ПАТ «Ладижинський завод «ЗБК», ДП «Ладижинський завод «ЕКСТРА» ПАТ «УКРМЕДПРОМ» та проведення виїзної робочої зустрічі з керівництвом ДП «Теплокомуненерго Маяк» ПАТ «Вінницький завод «Маяк», на ІІІ декаду серпня – здійснити виїзд на Казенне НВО «Форт» МВС України та ВФ ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу».

Крім того, під час зустрічі було досягнуто домовленості про подальші спільні дії соціальних партнерів, у тому числі взаємного інформування з метою недопущення загострення ситуації у крайній формі проявлення протесту (страйків, мітингів тощо).

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.