(0432) 67-29-80
Вінницька область

Як уникнути трагедії на воді

Як уникнути трагедії на воді

Відпочиваючи на воді, треба завжди пам’ятати про безпеку. За інформацією Департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації з початком купального періоду на воді загинуло 37 осіб, з них 5 дітей.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Правила поведінки на воді:

  • не заходьте у воду в незнайомому для вас місці;
  • уникайте води із швидкою течією;
  • не заходьте у воду напідпитку;
  • ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах;
  • у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
  • особливо слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді не передбачувана;
  • до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів, або ж треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець;
  • утримуйтеся від далеких запливів, не запливайте за буйки.

Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися..

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших близьких безпечним!

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.