gov.ua
Державні сайти України

Управління Держпраці у Вінницькій області

Як оформлюється розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин?

Як оформлюється розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин?

Трудовий договір розривається за ініціативою роботодавця шляхом підписання додаткової угоди про розірвання трудового договору або в односторонньому порядку шляхом надсилання працівнику в спосіб, визначений трудовим договором, або рекомендованим поштовим відправленням із описом вкладення офіційного повідомлення про розірвання трудового договору.

У разі надсилання працівнику повідомлення про розірвання трудового договору засобами поштового зв’язку трудовий договір вважається розірваним із наступного робочого дня після дати вручення працівнику офіційного повідомлення роботодавця про розірвання трудового договору або через сім календарних днів із дня надходження поштового відправлення роботодавця до поштового відділення за адресою працівника (стаття 49-8 Кодексу законів про працю України).

Відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України, роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні та провести з ним розрахунок, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається в працівника.

Детальніше про трудові відносини під час воєнного стану – https://cutt.ly/LZYgbeT та про можливості інформпорталу Держпраці: https://pratsia.in.ua/

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.