(0432) 67-29-80
Вінницька область

Вступив у силу закон про масове тестування на коронавірус

Вступив у силу закон про масове тестування на коронавірус

19 травня, після оприлюднення у виданні "Голос України", набув чинності закон, яким передбачене масове тестування на коронавірус.

"Закон набирає чинності з дня його опублікування. Він діє протягом терміну дії карантину та обмежувальних заходів, введених Кабінетом Міністрів України в порядку, встановленому законом, і протягом двох місяців з моменту їх скасування", – зазначено в документі.

Згідно із законом, тестування буде обов′язковим для осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу, та осіб, які контактували з хворими.

Також в Україні повинні будуть проходити регулярне тестування медичні та інші працівники, які працюють в закладах охорони здоров′я, котрі надають допомогу хворим на коронавірус, а також особи, які здійснюють заходи, пов′язані з недопущенням поширення COVID-19, зокрема співробітники Національної поліції і Національної гвардії, незалежно від того, контактували вони з хворим чи ні.

Згідно з документом, особи, які через проведення заходів щодо недопущення поширення коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію або перебувають у медзакладах, отримуватимуть допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50% середньої заробітної плати, незалежно від страхового стажу.

Медпрацівники,які через коронавірус потрапили до лікарні або перебувають на самоізоляції, отримуватимуть допомогу в розмірі 100% середньої зарплати, незалежно від страхового стажу

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.