(0432) 67-29-80
Вінницька область

Вони зупинили окупантів – з Днем українського добровольця!

Заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Ю.П.Ковальчук і завідувач сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації А.А.Недозимована взяли участь в урочистостях з нагоди відзначення Дня українського добровольця. Від колективу Управління вони поклали квіти до підніжжя пам’ятника Небесній Сотні та Героям АТО, що на Європейській площі у Вінниці.

У 20-х числах лютого 2014 року розпочалася окупація Росією Кримського півострова. Офіційна державна машина демократичної України відчула справжній шок. Часу на повноцінну офіційну координацію для повномасштабної протидії цій агресії просто не було. У цей, один з найскладніших для країни і світу моментів історії, Україні першими на допомогу прийшли саме прості українські добровольці.

У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день - 14 березеня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.

Саме добровольці першими виступили проти агресора, зійшлись у бою з російськими окупантами, які стали стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти східної України почали звільнятись від загарбника. Це дало необхідний час українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії кримського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину Донецької та Луганської областей.

«З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості», - Верховна Рада України постановила – «Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня».

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.