(0432) 67-29-80
Вінницька область

У Вінниці відбувся круглий стіл щодо протидії торгівлі людьми

У Вінниці відбувся круглий стіл щодо протидії торгівлі людьми

10 вересня 2020 року заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області Сергій Гаєв взяв участь у регіональному круглому столі щодо включення об’єднаних територіальних громад в Національний механізм взаємодії суб′єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

Участь у роботі круглого столу взяли перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, керівник програми «Людська безпека», Координатор проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко, спеціаліст з протидії торгівлі людьми, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна, представники ОТГ Вінницької області, державних структур та громадських організацій.

У ході зустрічі Координатор проектів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен зазначив, що у складні часи пандемії коронавірусу для державної та місцевих влад важливо зміцнювати зв’язки та допомагати своїм спільнотам. За його словами, у контексті децентралізації надзвичайно важливо включити об’єднані територіальні громади до числа тих, хто протидіє торгівлі людьми.

Пан Посол подякував партнерам ОБСЄ у Вінницькій області – соціальним працівникам, поліції, інспекторам праці, громадським організаціям за їх відданість справі протидії торгівлі людьми.

Наталя Заболотна повідомила, що на Вінниччині протидія торгівлі людьми– це частина обласної політики,  відображена у відповідних нормативних документах. Так, діє Обласна комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року.

На думку Наталі Заболотної, для працівників соцсфери в ОТГ наступним кроком, після усвідомлення того, що проблема торгівлі людьми насправді ближче, ніж здається, має стати розвиток соціальних сервісів, спрямованих на допомогу постраждалим у торгівлі людьми. Такі сервіси мають бути максимально наближені до людини. Важливим є і надання методичної підтримки об’єднаним територіальним громадам.

Своєю чергою, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович зазначила, що найпершим завданням в протидії торгівлі людьми є профілактична роз’яснювальна робота. Вона повідомила, що в м. Вінниця 58 осіб мають статус таких, що постраждали від торгівлі людьми, і з ними постійно співпрацюють відповідні служби підтримки.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.