gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

У Вінниці колектив дистриб’юторської компанії проконсультували з питань оформлення трудових відносин

У Вінниці колектив дистриб’юторської компанії проконсультували з питань оформлення трудових відносин

В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!», фахівцями Управління Держпраці проведена інформаційну зустріч з колективом однієї з найбільших у регіоні компаній-дистриб’юторів продуктів харчування.  

Під час заходу, з присутніми обговорили актуальні зміни у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану. Зокрема важливість офіційного оформлення трудових відносин з працівниками, особливо в умовах сьогодення, коли для України вкрай важливо, щоб економіка працювала, а трудові права працівників були надійно захищені. Окреслили усі переваги задекларованої праці, а саме:

  • гарантований державою розмір заробітної плати;
  • виплата своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати;
  • можливість навчання;
  • офіційна відпустка;
  • відпустка для догляду за дитиною;
  • виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
  • допомога у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
  • соціальне страхування тощо.

Колективу підприємства розповіли про початок  інформаційної кампанії «Виходь на світло!», яка спрямована на зниження рівня незадекларованої праці. Від початку кампанії, інформаційними  заходами з питань оформлення трудових відносин охоплено понад 500 суб′єктів господарювання Вінниччини.

Окремо, інспектори праці повідомили працівникам про існуючі ризики потрапляння до пастки роботодавців-шахраїв. Поширили тематичні буклети з інформацією про те, як розпізнати ознаки примусової праці.

Більше про трудові відносини під час воєнного стану: https://cutt.ly/OLqLOJ7 та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/.

2022-07-12

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.