(0432) 67-29-80
Вінницька область

Вінниччина займає 1 місце серед регіонів України за темпами зростання заробітної плати

30 січня 2019 року відбулось засідання колегії Вінницької облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік», у роботі якого взяв участь начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько.

Виступаючи із доповіддю, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко наголосив: «Економічна ситуація в регіоні характеризується динамічним поступальним розвитком. Про це свідчить 1 місце Вінниччини серед регіонів України за темпами зростання заробітної плати, індексом будівельної продукції (142,6%), 1 місце – за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства та на 1 особу; 1 місце – за обсягами виробництва цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса та молока, по чисельності поголів’я ВРХ, у т.ч. корів та птиці. Також, область серед лідерів за темпом приросту прямих іноземних інвестицій за 9 місяців 2018 р. (12,0%), за індексом капітальних інвестицій (142,4%), індексом споживчих цін (109,0%), за валовим збором  зернових культур, а також за темпами зростання обороту роздрібної торгівлі (11,1%)».

Окрім того, важливими показниками зростання економіки регіони є те, що в області зібрано рекордний урожай зернових культур за всю історію нашої держави – понад 6,1 млн. тон.

Відмічається зростання промислового виробництва на підприємствах області. До того ж темп зростання заробітної плати становить 28,2% і випереджає середньо-український рівень на 2,9 відсоткові пункти. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у січні-листопаді 2018 року становила 7671,5 грн., а середня за листопад – 8150,78 грн. Завдяки вжитим заходам зростання рівня заробітної плати протягом 4 останніх років є вищим ніж в цілому по державі і це дає змогу забезпечити рівень заробітної плати на 11 місці серед регіонів України, тоді ще як у 2014 році область посідала 17 сходинку.

Також, в області протягом останнього року створено майже 3 тис. нових робочих місць в промисловості, та легалізовано ще 7 тис. 583 осіб, які отримували заробітну плату без належного її оформлення. Враховуючи тенденції щодо впровадження нових інвестиційних проектів на Вінниччині, бізнес починає відчувати певний дефіцит кваліфікованої робочої сили.

Разом з тим, основними викликами 2018 року Андрій Гижко назвав значну міграцію робочої сили до країн ЄС та необхідність пошуку нових елементів мотивації працівників; диспропорції в розвитку ОТГ та громад старого формату; постійні безпекові загрози, що пов’язано із зовнішнім агресором, та впровадження наприкінці минулого року правового режиму воєнного стану в частині областей України, зокрема і нашому регіоні.

Не оминув увагою посадовець і промислове виробництво Вінницької області, яке відіграє значну роль у структурі реального сектору економіки. Адже, розвиток промислової галузі є одним з найвпливовіших чинників, які визначають рівень соціально-економічного розвитку області та держави в цілому. Зокрема, п’яту частину надходжень до Державного бюджету та 17,9% до зведеного бюджету області забезпечує саме промисловість.

Сектор промисловості Вінниччини має багатогалузеву структуру і надає робочі місця для більш ніж 56 тис. працівників, середня заробітна плата яких становила за минулий рік 9 тис. 83 грн.

Крім того, вперше за останні 3 роки, в 2018 році спостерігається позитивний баланс між новоствореними та припинившими діяльність суб’єктами господарювання + 592 одиниці за рахунок збільшення кількості новостворених юридичних осіб.

У 2018 році Вінницька область визнана найкомфортнішим регіоном за легкістю ведення бізнесу за результатами опитування вітчизняних підприємців. Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 2018 рік становить 4 млрд. 78 млн. грн., або 29,3% від загальних обсягів надходжень, що на 24,8% більше ніж у 2017 році. Тож створення умов для розвитку бізнесу було і залишається пріоритетним завданням усіх гілок влади, особливо місцевої, що забезпечить підвищення конкурентоспроможності територій.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.