(0432) 67-29-80
Вінницька область

Вихідні і робочі дні у серпні

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Про перенесення робочих днів у 2017 році» від 16.11.2016 № 850-р рекомендував графік перенесення робочих днів у 2017 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні. Згідно із законом подібні перенесення робляться «з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу». За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 КЗпП, на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят, зокрема, у серпні 2017 року: 24 серпня — День незалежності України (четвер), офіційне державне свято. Відповідно до статті 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Проте згідно з розпорядженням № 850-р, утворюється чотири вихідні дні для святкування Дня незалежності (з 24 по 27 серпня). Вихідний день 25 серпня (п’ятниця) доведеться відпрацьовувати в суботу 19 серпня. Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно з КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Тож у серпні кількість робочих днів становитиме 22, святкових та вихідних днів – 9, а напередодні Дня Незалежності робочий день 23 серпня скорочено на 1 год. Зауважимо, що тривалість робочого часу у серпні при 40-годинному робочому тижні становитиме 175 год.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.