(0432) 67-29-80
Вінницька область

Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати.

Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати.

1 червня відбулось засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. Серед учасників заходу – заступник директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Володимир Гончарук, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Марунько В.В., перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, начальник Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько, перший заступник начальника Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області Олег Мартинюк, заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації – начальник управління торгівлі, послуг та розвитку споживчих ринків Вєга Кулявець, голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, керівники територіальних органів ПФУ, інспектори праці Управління Держпраці у Вінницькій області, керівники підприємств, установ та організацій області.

Розпочинаючи засідання, Андрій Гижко наголосив: «У Вінницькій області налічується приблизно 760 тис. працездатного населення. В той же час, офіційно оформлено 320 тис. громадян, які мають трудові книжки і сплачують внески до пенсійного фонду. Якщо враховувати приватних підприємців та офіційно зареєстрованих у центрі зайнятості, то це ще приблизно 35 тис. осіб. Таким чином, можна зробити висновок, що в області нараховується значна кількість громадян, які працюють нелегально, або не працюють взагалі. Тепер виникає питання, як їм в подальшому бути з пенсійним забезпеченням. Адже саме від страхового стажу залежить можливість оформлення пенсії та всіх пільг, які передбачені законодавством. Важливим залишається вирішення питання трудової міграції населення. Враховуючи відповідні дослідження, можна зробити висновок, що це питання буде вирішено лише в тому випадку, коли середня заробітна плата працівників становитиме приблизно 500 доларів США. У Вінницькій області сьогодні працює ряд підприємств, які пропонують своїм працівникам заробітну плату вище середнього показника в області, але все одно у них є проблеми із набором персоналу. Саме тому сьогодні необхідно виробити стратегію із стимулювання легалізації працівників на підприємствах та довести інформацію до громадян про те, що саме вони зацікавлені в офіційному працевлаштуванні».

Щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення доповів начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько.

Директор Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Володимир Гончарук наголосив на важливості проведення активної інформаційно-розʼяснювальної роботи, консультації роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи. Інспектори праці беруть участь в нарадах, семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Під час засідання присутні заслухали керівників підприємств-боржників та обговорили проблемні питання щодо легалізації працевлаштування та детінізації заробітної плати.

 

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.