(0432) 67-29-80
Вінницька область

Відбулась міжвідомча нарада щодо спільних дій з питань легалізації праці

Відбулась міжвідомча нарада щодо спільних дій з питань легалізації праці

25 серпня 2020 року, з метою забезпечення ефективної реалізації окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці від 11.08.2020 №302/1/3.3-20, в Управлінні Держпраці у Вінницькій області відбулась міжвідомча нарада з представниками ГУ Пенсійного фонду України, Державної податкової служби, Вінницького обласного центру зайнятості та ГУ Національної поліції.

Учасники заходу обговорили та узгодили план спільних дій щодо забезпечення належного контролю за оформленням трудових відносин в області. Зокрема, організувати постійний обмін інформацією щодо суб’єктів господарювання,  які використовують найману працю (про кількість застрахованих осіб) для проведення роз’яснювальної роботи, та заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю у суб’єктів господарювання з метою недопущення використання найманої праці без належного оформлення.

Для забезпечення детінізації виплати заробітної плати та зростання рівня доходів населення області залучати (за згодою) до здійснення заходів державного контролю представників Національної поліції у Вінницькій області, та Державної податкової служби.

Довідково:

Нині триває активна фаза інформаційної кампанії, а з 1 вересня заплановано розпочнеться інспекційна робота з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

За використання праці неоформленого працівника передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 8500 до 17000 гривень.

Згідно зі  ст. 265 КЗпП України, юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження;

вчинення порушення, передбаченого абзацом другим цієї частини, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.