(0432) 67-29-80
Вінницька область

Видача дозволів та реєстрація технологічного транспорту у 2018 році

Видача дозволів та реєстрація технологічного транспорту у 2018 році

Відділом експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Вінницькій області протягом першого кварталу 2018 року видано 91 дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Довідка: Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 48 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107» внесено зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Удосконалений Порядок скорочує перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, з 26 до 18 видів і перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявності дозволів, з 21 до 11 позицій; розширює перелік робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації, з 8 до 19 видів і перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації, з 3 до 5 позицій.

Це сприятиме оптимізації дозвільних процедур шляхом переведення на декларативний принцип провадження господарської діяльності (або окремих дій, об’єктів, які не становлять значної загрози життю та здоров’ю людей, навколишньому природному середовищу та безпеці держави), зменшенню кола роботодавців, яким необхідно отримувати дозвіл Держпраці, та розширенню кола суб’єктів господарювання, які можуть експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства про охорону праці.

Також протягом трьох місяців зареєстровано 22 одиниці технологічних транспортних засобів, перереєстровано – 3, знято з обліку – 2 одиниці.

Довідка: Управління Держпраці нагадує, що реєстрація, тимчасова реєстрація, перереєстрація, взяття на облік та зняття з нього технологічного транспортного засобу здійснюється територіальними органами Держпраці.

Власники технологічних транспортних засобів мають зареєструвати їх протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на їх використання, у тому числі у разі тимчасового ввезення на територію України. Про це йдеться у Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженому постановою КМУ від 06.01.2010 № 8.

Експлуатацію незареєстрованих технологічних транспортних засобів заборонено.

Згідно Порядку реєстрації, технологічний транспортний засіб, що належить юридичній особі, реєструється за місцезнаходженням органу управління юридичної особи, а той, що належить фізичній особі, — за місцем проживання або перебування фізичної особи. Також технологічний транспортний засіб дозволено реєструвати за місцем його експлуатації, включаючи той, що перебуває у постійному користуванні або оренді юридичної чи фізичної особи.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.