(0432) 67-29-80
Вінницька область

VI пленарне засідання Ради Федерації профспілок області

Начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько взяв участь у роботі VI пленарного засідання Ради Федерації профспілок області, яке відбулось 12 грудня 2018 року.

У засіданні взяли участь члени Ради Федерації, керівники членських організацій ФПО, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців Леонід Антонюк,  голови районних координаційних рад голів профкомітетів, заступники керівників членських організацій ФПО, голови профспілкових комітетів, члени Молодіжної ради ФПО, працівники Апарату ФПО,  представники ЗМІ.

Розглядались питання про роботу ФПО та її членських організацій щодо підвищення рівня та своєчасної виплати працюючим заробітної плати, про бюджет ФПО на 2019 рік та про відзначення 100-річчя створення об’єднання  профспілок Вінниччини.

З доповіддю «Про роботу ФПО та її членських організацій щодо підвищення рівня та своєчасної виплати працюючим заробітної плати» виступив заступник Голови ФПО Володимир Слободянюк.

Голова Федерації профспілок області Микола Колесник підвів підсумки обговорення і наголосив, що ситуація в державі потребує критичного аналізу нашої роботи на її відповідність сучасним очікуванням членів профспілок та викликам часу. Головне завдання профспілок – зробити так, щоб праця для трудівника нарешті стала рентабельною. Тобто такою, яка б дала можливість не тільки відтворити свою робочу силу, але й належно утримувати свою сім’ю і не звертатися за допомогою до держави. Це вимога часу, вимога економіки.

Володимир Марунько поінформував про роботу управління із забезпечення дотримання законодавства про працю на території області. У рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи в усіх районах області було проведено зустрічі в трудових колективах.

Особливу увагу приділив питанню легалізації заробітних плат. За результатами перевірок, станом на 1 грудня п.р. виявлено понад 100 неоформлених працівників, накладено штрафи на роботодавців.

Володимир Марунько також зазначив, що у 2018 році в області зафіксовано зменшення кількості нещасних випадків на виробництві зі смертельними наслідками, але в той же час спостерігається зростання травматизму в 1,5 раза.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.