gov.ua
Державні сайти України

Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ ІНФОРМУЄ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ ІНФОРМУЄ

Фахівцями Управління Держпраці у Вінницькій області протягом  2021 року розпочато розслідування технічних причин виникнення 5 аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, внаслідок яких постраждали 8 осіб,  з них 4 смертельно, у тому числі 3 аварій, що стались в м. Вінниці, внаслідок яких загинули 4 особи та ще 2 було травмовано.

Наразі, розслідування 3 аварій, що  пов’язані з використанням газу в побуті завершені, а технічні причини 2 аварій -  знаходяться в стадії розслідування.

Аналіз причин виникнення аварій, пов’язаних  з використанням газу в побуті, що стались протягом 2021 року показує, що основними причинами їх виникнення є:

- самовільне втручання в систему газопостачання;

- не забезпечення власниками помешкань проведення перевірок димових та вентиляційних каналів;

- відсутності повітрообміну в приміщеннях де розміщені газові прилади зокрема встановлення герметичних пластикових вікон і дверей без додаткового вентиляційного каналу;

- не дотримання власниками помешкань вимог законодавства щодо безпечного утримання та експлуатації систем газопостачання та газоспоживаючих приладів і апаратів.

У зв’язку з різким збільшенням чисельності аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, Управлінням Держпраці у Вінницькій області за участі операторів газорозподільчих мереж, було проведено засідання Колегії Управління про вжиття невідкладних заходів щодо безпечного використання газу та запобіганню виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті.

За результатами Колегії було прийняте рішення щодо вжиття заходів з безпечного використання газу та запобіганню виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті, організації інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання вимог безпеки під час використання газу у побуті серед абонентів через засоби масової інформації тощо.

2022-01-24

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.