(0432) 67-29-80
Вінницька область

В Управлінні Держпраці проведено профнавчання

В Управлінні Держпраці проведено профнавчання

Відповідно до графіка підвищення професійної підготовки посадових осіб Управління Держпраці у Вінницькій області, 4 травня 2018 року проведено профнавчання, у ході якого розглядались, зокрема, «Правилам охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»

Заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олександр Морквишен поінформував про основні вимоги Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 19.01.2018 № 62 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2018 р. за № 244/31696, що набули чинності 10 квітня 2018 року.

Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, що займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією, модифікацією, перевіркою технічного стану вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, а також установлюють мінімальні вимоги безпеки до обладнання, яке роботодавцем повинно підтримуватися на рівні, зазначеному в цих Правилах та інших нормативно-правових актах з охорони та гігієни праці, під час його використання.

Олександр Морквишен також поінформував присутніх, що Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (затверджені наказом Мінсоцполітики України 23.06.2017 №1050, зареєстровані у Міністерстві юстиції України 08.09.2017 за №1111/30979) регулюють організацію охорони праці та робочих місць на таких об’єктах під час виконання будівельних робіт. Дотримання цих вимог є обов’язковим для замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників та фізосіб, які забезпечують себе роботою самостійно. При цьому дія документа не поширюється на підприємства з видобутку корисних копалин.

Вимоги вказують на критерії призначення і повноваження координаторів з питань охорони праці, особливості складання плану з охорони праці будмайданчика, обов’язки уповноважених осіб щодо зазначених питань.

Важливо відзначити, що Вимоги вимагають від роботодавців консультуватися з працівниками з окремих видів питань охорони праці. Крім того, необхідно враховувати і окреслені У Вимогах мінімальні вимоги до робочих зон і робочих місць на будівництві.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.